Системи аерації для ставку

Системи аерації для ставка

Штучні ставки, створені на ділянках біля будинків або на дачних ділянках, мають все більшу популярність. Водойми з красивою спокійною гладдю або дзюркотливим фонтаном можуть додати своєрідного колориту до загального ландшафтного дизайну місцевості сільського будинку або саду. Найчастіше створюються декоративні ставки, які прикрашаються природним каменем, мальовничою рослинністю та різноманітними фонтанчиками. Ландшафт з водоймою сприяє відпочинку, надає свіжість у спекотну пору року.

Для того, щоб вода в ставку була чистою, без стоячих вод і синьо-зелених водоростей, необхідно забезпечити подачу кисню в ставок. Для цього здійснюють аерацію води за допомогою спеціального обладнання. Система аерації дозволяє підтримувати біологічний баланс усього водойми у потрібному стані.

Завдяки подачі кисню відбувається розкладання залишків рослинності та органічних речовин. Також здійснюється перемішування шарів води, тому вона не піддається цвітінню й має прозору глибину. У такій водоймі можна тримати рибу, а також різні види декоративних рослин.

Види систем аерації

На сьогодні випускаються різні системи аерації, призначені для штучних ставків. Пристрої мають різну конструкцію та спосіб функціонування. За принципом роботи вони можуть бути мембранними, поршневими, пластинчасто-роторного типу, або використовувати компресори-равлики вихрового типу чи бловери.

Усі аератори для ставка поділяються на категорії:

  • розпилювачі та дифузорні системи — розпилюють повітря в воді й таким чином насичують воду розчиненим киснем, підіймають киснево-бідну воду з нижніх шарів водойми на поверхню, завдяки чому вона також насичується киснем;
  • повітряні компресори — створюють напірний повітряний потік для розпилення бульбашок повітря в товщі води.

Завдяки аераційному обладнанню, яке представлене в нашому інтернет-магазині, аерацію можна здійснювати ще кількома способами. Поверхневе розпилення здійснюється за допомогою пристрою, який забирає воду, пропускає через спеціальну сітчасту мембрану і розпилює. Під час цього процесу вода насичується киснем, який потрапляє в товщу ставка під час падіння крапель з фонтану.

Ежекція — за допомогою обладнання створюється потік в напрямку до дна водойми. До потоку під'єднується трубка, яка виходить на поверхню. Через цю трубку повітря з киснем потрапляє в потік та розподіляється в шарах води.

Розпилення повітря на глибині здійснюється за допомогою спеціального пористого матеріалу. Як робочий матеріал для розпилювання може використовуватися EPDM-мембрана, силікон або спеціальний мінеральний камінь, такий як Air Stone. Матеріал є основною частиною конструкції розпилювача. Завдяки установці, бульбашки повітря потрапляють в воду, та насичуючи її киснем і підіймаються на поверхню.

Як вибрати обладнання для аерації водойми

Система аерації покращує якість води, забезпечує оптимальні умови для життєдіяльності риби у водоймі, усуває температурне розшарування води, запобігає появі неприємного болотного запаху. Аератор захищає від розвитку небажаних бактерій, забезпечує здорову мікрофлору.

До вибору аераційної системи потрібно підійти відповідально, оскільки від аерації й очищення залежить, як довго ставок або водойма будуть радувати вас красивою гладдю з прозорою водою, різноколірними рибками й зеленою рослинністю. Під час вибору слід врахувати, для водойми з яким об'ємом буде використовуватися пристрій. Тільки після цього потрібно вирішувати, який тип обладнання необхідний: плавучий, стаціонарний або донний.

Не знаєте, яке вибрати обладнання? Звертайтеся до фахівців компанії Басейн Маркет. На сайті магазину представлені різні види систем аерації та іншого обладнання для ставків, штучних водойм і басейнів. Тут кваліфіковані співробітники допомагають у виборі потрібного товару, легко оформлюється замовлення і швидко здійснюється доставка по Україні.Відповіді на запитання, що часто ставляться:
Найпопулярніші: Телефонуйте нашим менеджерам! Нам завжди є що вам запропонувати!
Ми працюємо з покупцями з будь-яких регіонів України та з радістю доставимо наш товар до будь-якого міста. З більш детальною інформацією можна ознайомитись у розділі - Оплата та доставка.
Наші фахівці розкажуть про всі особливості товару, що цікавить, за телефоном (067) 490-90-15, +38(044) 490-90-15