Гідроізоляція для ставка
Секрети гідроізоляції ставків: як обрати найкращий матеріал?
Штучні водойми існують при багатьох готелях та будинках відпочинку, доглянуті куточки виглядають чарівно та приваблюють постояльців. Однак тим, хто хотів би обладнати таку водойму біля свого будинку, важливо враховувати, що ставок вимагає не лише первинних витрат, а й постійного догляду. І вагомою проблемою більшість власників називають гідроізоляцію, якщо одразу не потурбуватися про якісні складові, то вирішувати цю проблему доводитиметься потім неодноразово.
Правильна гідроізоляція: особливості різних матеріалів
Досвідчені спеціалісти добре знають ознаки, які говорять про те, що герметичність штучної водойми порушилася. Раптом починає знижуватися рівень води, з’являються тріщини в чаші, поверхня стає каламутною, бо починають потрапляти грунтові води. Є кілька способів, як можна виправити ситуацію.
Практика свідчить, що більшість штучних ставків не бетонують, а беруть за основу грунт. В таких випадках для ремонту гідроізоляції можна використати:
- ізоляційну плівку або мембрану — закріплюють спеціальним клеєм або за методом гарячої вулканізації;
- геомембрану — поліетилен низького тиску, відрізняється високою щільністю, витримує, окрім води, ще й хімічні залишки, матеріал жорсткий та нееластичний, тому вимагає рівної поверхні.
Чим глибший ставок, тим товстішим має бути гідроізоляційний матеріал. Плівка вважається оптимальним рішенням для невеличкого ставка, її достатньо, аби вода не потрапляла в грунт навколо водоймища. Варто враховувати ще й клімат. Якщо спека може сягати 40 градусів, а морози — нижче 50, то такий матеріал у штучному ставку довго не витримає.
Бутилкаучук — оптимальне рішення для гарної гідроізоляції
Найбільшою популярністю зараз користується бутилкаучук, ці мембрани виробляють із додаванням спеціальних полімерів та вулканізуючих складових. Їх формують у стандартних рулонах, однак можна замовити на заводах товар за індивідуальними розмірами. Це допоможе уникнути швів і зробить покриття більш надійним. Матеріал підходить для ставків середніх та великих розмірів, за правильної експлуатації витримає багато років.
Суттєві переваги бутилкаучуку:
- дуже еластичний, не втрачає цієї властивості за будь-якої погоди;
- легко ріжеться, клеїться;
- зберігає цілісність при ударах;
- не гниє, не псується від контакту з водою.
Така плівка підходить і для ставків під розведення риби, бо є екологічно безпечною. Випускають рулони блакитного, синього або чорного кольорів, завдяки чому матеріал непомітний у воді. Без проблем комбінується з бетоном, каменем та металом.
Багатий вибір матеріалів для гідроізоляції вашого ставку від професіоналів
Якщо ви хочете обрати якісний та надійний матеріал для гідроізоляції свого штучного водоймища, але не знаєте, з чого почати, запрошуємо вас до інтернет-магазину «Басейн-Маркет». Досвідчені спеціалісти завжди готові надати повну консультацію, який матеріал краще підходить, у яких випадках, і що треба робити, аби гідроізоляція перестала бути проблемним питанням на багато років.
Наша компанія вже більше 20 років працює на українському ринку і має солідну репутацію. В продажу тільки товари від популярних брендів: Elbtal, Firestone та багатьох інших. В каталозі представлені спеціальні плівки, бутилкаучукові мембрани, геотекстиль, різноманітні аксесуари для з’єднання матеріалів, які можна вигідно купити. Замовлення приймаються з усієї України, товар доставляють у короткий термін за вказаною адресою. У Києві покупці можуть відвідати магазин в реалі, де доступний самовивіз.