Шок-хлор для басейну

Для чого потрібні шокові хлорпрепарати Хлорфаст?

Справа в тому, що в басейнах найчастіше підтримується постійна концентрація вільного хлору на рівні приблизно 0,5 мг/л. Це якраз та величина, яка дозволяє досить ефективно знезаражувати воду і, при цьому, не завдавати шкоди і не спричиняти дискомфорту тим, хто купається. Тим не менш, з часом і те, й інше в басейні може проявлятися. Мікроорганізми, як і все живе, мають властивість швидко пристосовуватися до поточних умов існування, у тому числі несприятливих. У них через кілька поколінь (а для мікробів це досить швидко) виробляється стійкість до впливу хлору у малих концентраціях. Тобто, вони набувають свого роду імунітету до того, що раніше їх убивало.

Для усунення цього ефекту слід періодично, бажано не рідше одного разу на два тижні проводити той самий захід, який називають ударним, високим або шоковим хлоруванням. І тому необхідно різко підвищити концентрацію вільного хлору в 6-10 разів вище прийнятої норми, тобто, до 3-5 мг/л. Після цього за лічені години практично всі бактерії, водорості та інші мікроорганізми будуть знищені, а через 12-15 годин концентрація хлору в басейні знизиться до безпечного рівня і знову можна буде купатися. Нові ж покоління бактерій не матимуть резистентності до хлору навіть у низьких концентраціях, але через пару тижнів все ж таки необхідно процедуру повторити.

Є ще одна, не менш важлива причина, через яку в басейні необхідно проводити ударне хлорування. Ця причина називається "зв'язаний хлор". Він являє собою ту частину хлору, яка вступила в реакцію з органічними забрудненнями у воді і вже не може бути окиснювачем або дезінфектантом. У воді басейну зв'язаний хлор присутній, в основному, у вигляді хлорамінів, що утворюються при взаємодії хлору з азотовмісними органічними речовинами, найчастіше сполуками амонію. Реакція окислення відбувається відразу до кінця, а кілька стадій. При цьому утворюється спочатку монохлорамін, потім дихлорамін, трихлорамін. Так відбувається через те, що концентрація хлору у воді басейну недостатня для повного окислення амонію.

Хлораміни, що утворюються, обумовлюють всі неприємні явища, які ми зазвичай приписуємо хлору: неприємний різкий характерний запах, почервоніння і лущення шкіри, печіння в очах, всілякі алергічні реакції. При частому відвідуванні та тривалому перебуванні в басейні з великою кількістю зв'язаного хлору часто виникають захворювання органів дихання, астматичні явища. Різке підвищення кількості вільного хлору дозволяє пройти всі стадії реакції до кінця і в результаті отримати прості речовини, такі як азот, вода і вуглекислота.

Вода є сприятливим середовищем для розмноження бактерій, грибків, водоростей, тому в басейнах використовуються спеціальні засоби, призначені для дезінфекції, найчастіше вони виробляються на основі хлору. Регулярної дезінфекції потребують як громадські басейни з великою кількістю відвідувачів, так і домашні.

Хлорування дозволяє з мінімальними витратами та високою ефективністю продезінфікувати воду, роблячи її не лише безпечною та вільною від бактерій, але й м'якшою. Для дезінфекції можуть використовуватись різні види хлорпрепаратів, серед яких є засоби швидкої дії (ударні шок-препарати), а також призначені для регулярної обробки. Останні містять хлор, який повільно розчиняється у питній воді, підтримуючи її чистоту. Ударні засоби є швидкорозчинними, за їх допомогою роблять обробку води під час первинного запуску басейну, перед його консервацією на зиму, а також у процесі експлуатації для очищення сильно забрудненої води. Під впливом вільного хлору знищуються грибки, бактерії, припиняється ріст водоростей.

Переваги та різновиди препаратів для ударного хлорування

Хлорвмісні препарати ударної дії відрізняються високою ефективністю, можуть із легкістю очистити навіть брудну рідину, запобігти її подальшому швидкому забрудненню. Під час розчинення не утворюється осад і майже немає запаху хлору. Шок-хлор окислює дрібні забруднення, що робить воду чистішою та свіжішою.

Дезінфікуючі засоби ударної дії виробляються у вигляді:

  • рідин, готових до використання;
  • гранул – дрібний гранулят легко розчинний у воді;
  • таблеток – така форма випуску дозволяє дуже точно дозувати препарат, що є беззаперечною зручністю та гарантією точного дотримання дозування.

Таблетки з активним хлором розміщують у скімер – пристрій, що очищає воду та забезпечує її циркуляцію. У басейні, залежно від його розмірів, може бути встановлений один або декілька скімерів.

Витрата препарату залежить від обсягу басейну, ступеня забруднення води та умов експлуатації. Слід дотримуватись дозування, рекомендованого виробником хімічних засобів. Хлорування впливає на кислотно-лужний баланс води, тому рекомендується під час користування басейном регулярно перевіряти не лише рівень хору, а й pH, коригувати ці показники за потреби, використовуючи спеціальні препарати.

Широкий вибір засобів дезінфекції

В інтернет-магазині обладнання для басейнів Басейн-Маркет можна купити якісні швидкорозчинні хімпрепарати з ударною дією на основі хлору від відомих виробників, таких як німецька компанія Chemoform Group, український виробник Linex. У нас можна купити шокові хлорпрепарати за вигідною ціною у різному розфасовуванні — від одного до п'ятдесяти кілограмів. Басейн-Маркет пропонує якісну хімію для басейнів, обладнання, аксесуари та багато іншого за вигідними цінами з доставкою в будь-яке місто України.Відповіді на запитання, що часто ставляться:
Причини, з яких варто оформити замовлення на Шок-хлор для басейну саме у нас:
  • висока якість товару
  • різноманітність асортименту
  • ми займаємось будівництвом басейнів і можемо дати вам експертну консультацію
Ми працюємо з покупцями з усієї України та з радістю доставимо наш товар до будь-якого міста. З більш детальною інформацією можна ознайомитись у розділі - Оплата та доставка.
Наші спеціалісти - професіонали у сфері будівництва басейнів та ставків, ми з радістю відповімо на Ваші запитання, дзвоніть нам за телефоном (067) 490-90-15, +38(044) 490-90-15